hc2

Firma Rotronic AG, lider w pomiarach wilgotności względnej powietrza, posiada w swojej ofercie urządzenia do kontroli wilgotności, temperatury, aktywności wody, stężenia dwutlenku węgla (CO2), ciśnienia, temperatury punktu rosy w tym między innymi: sondy wilgotności i temperatury, przetworniki CO2, mierniki ręczne wilgotności i temperatury, przetworniki wilgotności i temperatury, przetworniki różnicy ciśnień, rejestratory wilgotności i temperatury, przetworniki ciśnienia, sondy temperatury punktu rosy, urządzenia do pomiarów meteorologicznych, sprzęt do pomiaru aktywności wody, oprogramowanie HW4, systemy z ATEX oraz urządzenia do kalibracji czujników wilgotności i temperatury.

System RMS

Zobacz

System monitoringu parametrów powietrza

Zobacz

Aplikacje

System do pomiaru aktywności wody

Kategoria: Systemy pomiarowe

Znaczenie pomiaru aktywności wody dawno temu zostało dostrzeżone przez przemysł spożywczy i papierniczy. Inne branże przemysłowe takie jak przemysł farmaceutyczny i chemiczny wykazują wzrastające zainteresowanie pomiarem aktywności jako pomiarem dodatkowym lub jako alternatywą do pomiaru zawartości wody. Ponadto pomiary aktywności wody wykorzystywane są w piekarniach, firmach cukierniczych, zakładach mięsnych, uczelniach i ogrodach botanicznych.

Aktywność wody albo wilgotność względna równowagowa określa aktywną część zawartości wody, czyli „wodę wolną – niezwiązaną” w przeciwieństwie do całkowitej zawartości wody, która zawiera również „wodę związaną”. Aktywność wody nie tylko określa stabilność zawartości wody (i parametrów, na które ona wpływa), ale jest również czynnikiem decydującym w rozwiązywaniu różnych problemów, gdzie zawartość wody nie jest brana pod uwagę na pierwszym miejscu.

Aktywność wody lub równowagowa wilgotność względna jest zwyczajowo definiowana jako procent wilgotności względnej, powstałej w stanie równowagi, jaką uzyskuje próbka produktu w systemie zamkniętym i stałej temperaturze.

Dlatego też aktywność wody może być mierzona za pomocą pojemnościowego czujnika wilgotności względnej pod warunkiem spełnienia warunków wymienionych w definicji.

Sonda pomiarowa w każdym z rozwiązań to właściwie to samo rozwiązanie, różniące się urządzeniem, z którym współpracuje oraz sposobem podłączenia.

  • sonda w zestawie HP23-AW-Set-40 z miernikiem ręcznym HP23-AW. Miernik zasilany jest bateryjnie, ma możliwość podłączenia dwóch sond HC2-AW. 
  • sonda w wersji podłączanej do komputera za pomocą portu USB HC2-AW-USB; komputer z zainstalowanym oprogramowaniem HW4 Rotronic  
  • miernik laboratoryjny HygroLab C1, z możliwością podłączenia 4 sond pomiarowych HC2-AW

Dzięki funkcji AwQuick, w którą wyposażone są proponowane urządzenia, wynik pomiaru można otrzymać już po 5 minutach.

ps-14ps-40aw-khs

Kontakt

kontakt mapa   

 

Główny przedstawiciel: Przedstawiciele lokalni:
     

B&L International Sp. z o.o.
ul. Racławicka 46/131
02-601 Warszawa
 

Tel/Fax: (22) 7510073
Tel: (22) 213 88 76 

info@bil.com.pl
www.bil.com.pl

AP Automatyka S.C.
Żelice 59 lok.2
62-113 Żelice
 

Tel: (67) 357 10 80
Fax: (67) 357 10 83 

biuro@apautomatyka.pl
www.apautomatyka.pl

Alfa-Tech
ul. Zakopiańska 73
30-418 Kraków
 

Tel: (12) 266 66 56
Fax: (12) 268 12 18 

biuro@alfatech.com.pl
www.alfatech.com.pl